PIŽMOŇ CUP 2012 - 1. místo

rope technology

Pižmoňův pohár pro Rope Technology Jablonec

VÍTĚZOVÉ PIŽMONĚ. Rope Technology Jablonec. Autor: Ota Mrákota

18.4.2012 11:40

Liberec - Vítězem 12. ročníku amatérského hokejového turnaje Pižmoňův pohár se stal Rope Technology Jablonec, který sice ve skupině jednou prohrál, ale dostal se do finále, kde porazil HC Pantery 5:1. Celkem bylo sehráno jedenáct duelů.

Turnaj má v Liberci tradici a je organizován produkcí sportovně doprovodných programů P. J. Art Production, která zajišťuje doprovodné programy na velkých sportovních akcích. V České republice je mnoho amatérských hokejistů, ale turnajů pro tuto skupinu je poměrně málo. Není jednoduché tyto turnaje pořádat, neboť to bývá organizačně, logisticky i finančně náročné. Oproti jiným sportům je hokej náročný po všech stránkách, od výstroje až po zajištění ledových ploch a zázemí. „V Liberci máme naprosto špičkové podmínky a o tento turnaj je vždy veliký zájem, což mne velmi těší. Turnaj se odehrál ve Svijanské areně na obou ledových plochách," řekl ředitel turnaje Pavel Jakubec. Zájem je tak veliký, že bývá problém uhlídat „hobby kvalitu", tzn. účast neregistrovaných hráčů. „Letošní ročník se velmi vydařil a na slavnostním vyhlášení v S-clubu Harcov byla výborná atmosféra. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, rozhodčím a fanouškům a těším se na další ročník turnaje," dodal Jakubec.

Nejlepším střelcem turnaje se stal se sedmi góly Josef Polívka (Rope Technology), jako nejlepší gólman byl zvolen Jan Mendl (Northern Stars).

All Stars team: Martin Spěšný (Northern Stars), Luděk Ohem (Pilsner Urquell), Martin Smetaník (Rope Technology), Martin Pešek (Panteři), Daniel Jakubec (Tatran), Michal Klaban (Škoda MB).

Pořadí: 1. Rope Technology Jablonec, 2. HC Panteři Liberec, 3. NORTHERN STARS, 4. Pilsner Urquell Plzeň, 5. ŠKODA Mladá Boleslav, 6. TATRAN Bílý Kostel.

WINNERS